Hakkında

Merhaba, burası AnatoliaCode. GitHub hesabımda yayınlayacağım projelere göz atabilirsiniz.

Üzerinde uzun süre düşündüğümüz, keyifli ve eğitici makaleler hazırlıyoruz. Yayınlanan makaleleri mailinize bildirim olarak gönderebiliriz. Bunun için abone listemize dahil olabilirsiniz.

Ayrıca burası tamamen ücretsiz bir sayfadır. Reklam veya spam yapmıyoruz. Destek olmayı düşünürseniz, aşağıdaki bağış seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Destek Olmak İstiyorum

🌱TEMA Vakfı Fidan Bağışı

Günümüz Dünyasında, ormanlardaki ağaçların doğal olarak büyüme hızı, kesilme hızlarından daha yavaş. Ağaçların kullanılmasına yönelik artan talep, ormanlar üzerinde baskı oluşturarak ormansızlaşmaya yol açıyor. Üstelik küresel ısınmadan da bahsetmeden geçemeyiz. Yüzlerce hayvanın nesli tükenme tehlikesi altında. Çoğu hayvanın nesli tükendi bile. Eğer bize yardım etmek isterseniz, bizim için bir fidan dikin. Gerçekten minnettar oluruz.

"Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı,
Yetmişinde bile, meselâ, zeytin dikeceksin,
Hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil,
Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için,
Yaşamak yani ağır bastığından."

Nâzım Hikmet

👼🏻LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı

Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemili çocuklar oluşturuyor. Löseminin nedenleri tam olarak belli değil. Genetik yatkınlıklar, radyasyon, kimyasal bazı maddeler, böcek ilaçları, kalıtsal hastalıklar gibi bir çok neden lösemiye neden olabiliyor. Ayrıca her yaşta görülebiliyor. Lösemili çocukların özel ve dikkatli bir bakıma ihtiyacı var.

Bize destek olmak yerine, lösemili bir çocuğun elinden tutun. Bu bizi oldukça mutlu eder.

UNICEF - Türkiye Milli Komitesi

Biliyor musunuz dünyada, savaşlar ve afetler yüzünden milyonlarca çocuk ölümcül açlık tehdidi altında. Her 15 saniyede bir çocuk beslenemediği için ölüyor. Günde yaklaşık 15.000 çocuk önlenebilir nedenlerden ötürü hayatını kaybediyor. Her 4 çocuktan biri savaşların ya da afetlerin etkilediği bölgelerde yaşıyor. Sağlıklı büyümek, çocukluğunu yaşamak, yaşıtlarıyla eşit fırsatlara sahip olmak her çocuğun hakkı!

İşte bu yüzden bize destek olmak yerine, UNICEF Türkiye Milli Komitesi'ne destek olabilirsiniz.